Mole

♦ Szafy ubraniowe trzeba dwa razy do roku odkurzać odkurzaczem (końcówka do odkurzania szczelin), a następnie przetrzeć wodą z octem.

♦ Aby uchronić się przed molami albo je usunąć, zaleca się włożyć do szafy perfumy lub inne aromatyczne substancje, np. lawendę, kamforę, marzankę wodną, suszoną skórkę pomarańczową i cytrynową, anyżek, jemiołę, drewno cedrowe lub olejek cedrowy, fiołki, rozmaryn, płatki róży, liście orzecha włoskiego, nostrzyk żółty, olejek z piołunu, pigwowiec, kasztanowiec, pieprz.

♦ Mole odstraszy się, lekko spryskując świeżo uprane firanki sprayem przeciwko insektom.

♦ Aby uchronić przed molami długo nieużywane ubrania, pościel, poduszki, bieliznę pościelową i pluszowe zabawki, należy je dokładnie wyprać, wytrzepać i rozwiesić, tak aby miało do nich dostęp światło dzienne. Następnie włożyć do worka chroniącego przed molami albo owinąć w papier gazetowy. Futra należy posypać raczej pieprzem, ponieważ szybko przesiąkają zapachem preparatów przeciwko molom.

♦ Odzież już zaatakowaną przez mole trzeba wytrzepać i oddać do prania.

♦ Dywan uchroni się przed molami, jeżeli ułoży się pod nim warstwę papieru gazetowego.

♦ Aby zwalczyć mole, które zalęgły się w dywanach, należy położyć na spodniej stronie dywanu ścierkę zanurzoną we wrzącej wodzie z amoniakiem i powoli przeciągnąć ją gorącym żelazkiem. Inny sposób to spryskanie dywanu z wierzchu i od spodu środkiem owadobójczym.

♦ Jeśli zamierzamy oddać dywan do pralni, poprośmy o spryskanie go specjalnym środkiem przeciwko molom.

Kategorie: Problemy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *