Okna

♦ Aby sprawdzić szczelność okien, wystarczy zamykając je, włożyć między ramę i skrzydło okienne kawałek papieru. Jeśli po zamknięciu okna łatwo da się wyjąć papier, to okna nie są szczelne. Można też sprawdzić okna przy użyciu płomienia świecy. Zapaloną świecę przesuwamy wzdłuż ramy okna. W miejscach, które nie są szczelne, płomień lekko się chwieje. Należy je wypełnić piankowymi, filcowymi lub gumowymi uszczelkami do okien (markety budowlane i inne sklepy).

♦ Zacinające się miejsce w oknie należy posmarować kolorową kredą, a następnie zamknąć i ponownie otworzyć okno. Ślady na kredzie wskażą miejsce, które powoduje zacinanie się okna.

Można temu na jakiś czas zaradzić, smarując je woskiem lub olejem. Aby naprawić okno, należy wygładzić to miejsce pilnikiem, papierem ściernym lub szlifierką.

♦ Niepotrzebne otwory w ramach okiennych wypełnia się, w zależności od rodzaju okna, masą szpachlową do drewna lub do tworzywa sztucznego albo kitem.

♦ Resztki stłuczonej szyby okiennej bezpiecznie usuniemy za pomocą mokrej gazety. Ten sposób zapobiega powstawaniu niebezpiecznych odprysków. Najlepiej robić to w rękawicach ochronnych.

♦ Zanim zaczniemy malować ramy okien lub drzwi, naklejmy na szybie obok ramy pasek taśmy klejącej. Dzięki temu oszczędzimy sobie wiele pracy przy czyszczeniu szyb. Taśmę usuwamy, kiedy farba podeschnie.

Kategorie: Remont

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *