Telewizor

♦ Telewizory czasami bywają przyczyną pożarów. Powodem może być niewłaściwe użytkowanie lub ustawienie telewizora w nieodpowiednim miejscu. Instrukcja obsługi zawiera zazwyczaj wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z telewizora.

♦ Telewizor powinien stać w takim miejscu, w którym może łatwo oddawać ciepło. Otwory wentylacyjne w obudowie muszą być zawsze odsłonięte. Przez te otwory powietrze dostaje się do wnętrza urządzenia i przez nie odprowadzane jest ciepło. Blisko telewizora nie wolno kłaść żadnych łatwopalnych materiałów.

♦ Jeśli skończyliśmy już oglądać telewizję, nie korzystajmy z funkcji stand-by. Telewizor podłączony do sieci i znajdujący się w stanie gotowości (stand-by) zawsze jest pod napięciem, co stanowi również ryzyko wystąpienia pożaru. Oprócz tego tryb stand-by to również zwiększone zużycie energii, i co za tym idzie – zwiększone obciążenie środowiska naturalnego.

Nie należy stawiać na telewizorze naczyń wypełnionych wodą (np. wazonu z kwiatami). Jeżeli naczynie się przewróci, woda zniszczy telewizor.

Kategorie: Problemy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *