Ubrania i bielizna

Przy zakupie odzieży zwracajmy zawsze uwagę, czy pasuje do naszego typu urody i czy można ją będzie łączyć z garderobą, którą już mamy. Bielizna pościelowa, ręczniki i obrusy powinny być natomiast zharmonizowane z wyposażeniem mieszkania.

Istotne jest także, czy ubrania można prać w wodzie. Nie zaleca się kupować rzeczy, których nie wolno prać ani czyścić w domu, jak również opatrzonych informacjami: „Prać oddzielnie”, „Kolor płowieje”, „Fade out” czy „Nie używać odplamiaczy!”. Najczęściej ich kolor nie jest trwały, a jakość kiepska.

Przy praniu, prasowaniu i usuwaniu plam należy koniecznie przestrzegać wskazówek producenta odzieży.

Raz do roku trzeba przejrzeć wszystkie ubrania i bieliznę, przymierzyć je i podzielić na te, które chętnie nosimy, i te, których od dawna nie mieliśmy na sobie lub już się nam nie podobają. Ulubione ubrania można próbować połączyć z innymi, które do nich pasują, np. spódnice, spodnie, swetry, paski, buty, biżuteria, apaszki i pończochy. Pozostałe najlepiej oddać do punktu zbiórki odzieży.

Garderobę przeznaczoną na inny sezon można umieścić w dodatkowej szafie (np. składanej szafie płóciennej lub z tworzywa sztucznego), wstawić do suchej i dobrze wentylowanej piwnicy albo schowka. Do szafy trzeba włożyć woreczki ze środkiem przeciwko molom.

Przechowywana w szafie odzież nie może być brudna. Brud zwiększa ryzyko zaatakowania ubrań przez mole i inne insekty.

Kategorie: Ubrania

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *