Wszy

♦ Aby zwalczyć te pasożyty, nacieramy włosy dużą ilością oleju rzepakowego, nakładamy na nie foliowy czepek lub torebkę i zostawiamy tak na 3-4 godziny. Po upływie tego czasu trzeba dokładnie umyć głowę szamponem, spłukać włosy wodą z octem i wyczesać specjalnym grzebieniem. Całe postępowanie należy powtórzyć po 4-5 dniach. W taki sam sposób powinny postąpić osoby, które miały kontakt z osobą zaatakowaną przez te pasożyty. Jeśli powyższe działanie nie przyniesie rezultatów, zasięgnijmy porady w aptece.

♦ Skażone szczotki, grzebienie i ozdoby do włosów wyrzućmy do śmieci, zmieńmy pościel, ręczniki i odzież. Brudną bieliznę i odzież wypierzmy w temperaturze przynajmniej 60°C. Najlepiej jednak oddać je do dezynfekcji.

♦ Przedmioty, które nie nadają się do prania, np. maskotki, należy włożyć do plastikowego worka razem ze środkiem do zwalczania pasożytów (apteka), szczelnie zamknąć i przechowywać przez około 4 tygodni w ciepłym miejscu. Wyściełane meble (również siedzenia w samochodzie!) można spryskać środkiem w sprayu (apteka).

Kategorie: Zdrowie

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *