Wyściełane meble

♦ Miękkie sofy, krzesła i fotele trzeba przynajmniej raz w tygodniu odkurzać odkurzaczem (ze specjalną końcówką). Ukryte w szczelinach włosy i włókna usuwa się szczotką lub gąbką zwilżoną spirytusem. Innym pożytecznym przyrządem jest szczotka z tworzywa sztucznego, którą trzeba najpierw potrzeć o tkaninę ze sztucznego włókna, dzięki czemu „naładuje się” elektrostatycznie i będzie dobrze przyciągać włókna i włoski.

♦ Meble czyścimy ciepłą wodą z szamponem lub octem, którą nanosimy wilgotną gąbką, następnie ostrożnie wycieramy także gąbką, a na koniec chłonną ściereczką.

♦ Nierówne rozłożenie cieni na runie tkaniny usuniemy, lekko zwilżając całe obicie wodą z octem.

♦ Brudne plamy z obić bawełnianych, z włókna syntetycznego, mo-heru, wełny lub włókien chemicznych usuwa się wilgotną i dobrze wyciśniętą gąbką zanurzoną w pianie szamponu do czyszczenia „na sucho” i nałożoną na obicie, a następnie sczyszczoną miękką szczoteczką w kierunku „z włosem”.

♦ Plamy na obiciach z jedwabiu, lnu, weluru, włókna celulozowego albo mikrofazy wywabiamy zgodnie z ogólnymi wskazówkami zawartymi w rozdziale pt. „Plamy” lub stosując się do zaleceń producenta mebli.

♦ Jeśli obicie można zdjąć, należy je prać zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na metce.

♦ Trudne do zlikwidowania zabrudzenia i plamy należy powierzyć specjaliście.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *